«Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 166-րդ հոդվածի   3-րդ մասի եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 143-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` Բարձրագույն դատական խորհուրդը Վճռաբեկ դատարանի դատավորների 4 թափուր տեղերի  համար առաջադրել է 3-ական թեկնածու:
Վճռաբեկ դատարանի վարչական պալատի  թափուր տեղի համար առաջադրվել են հետեւյալ  թեկնածուները.
1.Արման Թովմասյան
2. Վահագն Թորոսյան
3. Արգիշտի Ղազարյան
1.Լուսինե Աբգարյան
2.Ռուբիկ Մխիթարյան
3.Դավիթ Վեքիլյան
Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի քաղաքացիական գործերի քննության դատական կազմի 2 թափուր տեղերի համար առաջադրվել են հետեւյալ  թեկնածուները.
1.Լիզա Գրիգորյան
2.Լիլիթ խաչատրյան
3.Արման Կուրեխյան
1.Անահիտ Թումանյան
2.Անի Մխիթարյան
3.Աղասի Մկոյան»,-նշված է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ նախագահի պարտականությունները ժամանակավոր կատարող Ռուբեն Ռուբինյանի ստորագրած հայտարարության մեջ:

"Согласно ч.3 ст.166 Конституции Республики Армения и ч.2 ст.143 Конституционного закона "Регламент Национального Собрания" Высший Судебный Совет выдвинул по 3 кандидата на 4 вакантные должности судей Кассационного суда (КС).
На вакантное место в Административной палате КС выдвинуты следующие кандидаты:
1. Арман Товмасян
2. Ваагн Торосян
3. Аргишти Казарян
На вакантное место судейского состава по расследованию коррупционных преступлений Антикоррупционной палаты КС выдвинуты следующие кандидаты:
1. Лусинэ Абгарян
2. Рубик Мхитарян
3. Давид Векилян
На 2 вакантные должности судейского состава по расследованию гражданских дел Антикоррупционной палаты КС выдвинуты следующие кандидаты.
1. Лиза Григорян
2. Лилит Хачатрян
3. Арман Курехян
1. Анаит Туманян
2. Ани Мхитарян
3. Агаси Мкоян ”, - отмечается в заявлении, подписанном врио Председателя НС вице-спикером Р.Рубиняном.